Opieka nad pacjentem z COVID-19 na oddziałach szpitalnych i w czasie domowej izolacji z wykorzystaniem rozwiązań telemedycznych.


Digital Hospital Forum

SiDLY i Polskiej Federacji Szpitali

9/12/2020

Weź udział!

Organizatorami wydarzenia są:

O Konferencji

W związku z pandemią COVID-19 większość szpitali i placówek medycznych doświadcza licznych problemów. Brak kadry medycznej i stres związany z pracą z zakażonymi pacjentami, wydłużenie i utrudnienie wielu procesów ze względu na nowy reżim sanitarny, niedofinansowanie to tylko niektóre z nich.


Obecnie w szpitalach brakuje miejsc a także personelu, który może zapewnić chorym odpowiednią opiekę i bieżące monitorowanie stanu zdrowia. Wielu zainfekowanych pacjentów, którzy nie kwalifikują się do pobytu w szpitalu szuka alternatywnych rozwiązań, by w wiarygodny sposób kontrolować przebieg choroby i móc go skonsultować z ekspertem.


Na rynku dostępne są rozwiązania telemedyczne, które pomagają w rozwiązaniu tych problemów. Potrzebne jest edukowanie kadry zarządzającej placówek medycznych, personelu medycznego a także samych pacjentów o dostępnych opcjach, by w jak najbardziej optymalny sposób zarządzać procesem leczenia.

Program
 • 13:30-14:00 Nowości w kwestiach e-zdrowia.

 • Prelegent: Łukasz Stępień, Dyrektor Wydziału Wdrożeń EDM i Innych e-Usług, Centrum e-Zdrowia.
 • v
 • 14:00-15:00 Telemedycyna w dobie COVID-19. Jak nowe technologie zmieniają medycynę?
 • Debata on-line

 • Uczestnicy:
 • prof. Jarosław Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali.
 • Edyta Kocyk, Prezes Prezes i założycielka SiDLY
 • Jolanta Sobierańska Grenda, Prezes spółki Szpitale Pomorskie

 • Moderator: Urszula Szybowicz, Polska Federacja Szpitali

 • 15:00-15:20 Praktyka nie teoria. Jak już dziś opaski telemedyczne usprawniają pracę oddziałów z pacjentami z COVID-19. Case study.

 • Prelegent: Michał Pizon, Założyciel projektu SiDLY

 • 15:20-15:40 Nowe technologie w okresie pandemii COVID-19 w szpitalach prywatnych.

 • Prelegent: Andrzej Sokołowski, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych Sokołowskiego prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych.
 • 15:40-16:00 Jak poprawić poczucie bezpieczeństwa pacjenta izolowanego? Może teleopieka?

 • Prelegent: lek. Julian Pakosz, Dyrektor ds. Lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

 • 16:00-16:20 Przegląd aplikacji i technologii w walce z COVID-19 w Polsce i na świecie.

 • Prelegent: Artur Olesch, dziennikarz, blogger, redaktor naczelny magazynu OSOZ

Prelegenci

lek. Julian Pakosz

Dyrektor ds. Lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

prof. Jarosław Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali

Unikatowe połączenie wiedzy medycznej , znajomości szpitalnych systemów informatycznych, zarządzania , ekonomii. Umiejętność analizy "lekarskiego" sposobu myślenia. Wieloletnie doświadczenie w zakresie rozstrzygania skarg pacjentów oraz analizy roszczeń sądowych i przed komisjami ds. zdarzeń medycznych. Fascynat nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, kardiologii oraz organizacji kompleksowej ochrony zdrowia, prezes Polskiej Federacji Szpitali, gubernator i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali. Jest wiceprzewodniczącym Korporacji "Zdrowe Zdrowie" Pracodawców RP. Był współzałożycielem, prezesem i członkiem rady nadzorczej spółki operatorskiej Szpitale Polskie S.A..

Andrzej Sokołowski,

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych

Andrzej Sokołowski lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. Wiceprezes Gdańskiej Izby Lekarskiej w 3-ciej kadencji. Twórca i założyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, od grudnia 2002 do chwili obecnej pełni funkcje prezesa zarządu tej organizacji. Od 2004r. jest członkiem prezydium Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych (EUHP) z siedzibą w Brukseli, a obecnie od 2-ch kadencji jest jej sekretarzem.

Edyta Kocyk

Prezes Zarządu i współzałożycielka SiDLY

Współzałożycielka i Prezes Zarządu spółki technologicznej SiDLY. Pasjonatka nowych technologii. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia otrzymała ok. 30 nagród na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2018 roku uzyskała prestiżowy tytuł European Leadership Awards – CEO of the Year.

Jolanta Sobierańska Grenda,

Prezes spółki Szpitale Pomorskie


Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim, a także aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Od 2007 r. pełniła funkcję Sekretarza Powiatu Malborskiego. Posiada duże doświadczenie w zakresie przekształceń w ochronie zdrowia wraz z restrukturyzacją zadłużenia. Skutecznie zrestrukturyzowała SP ZOZ w Malborku.

Artur Olesch,

Redaktor naczelny magazynu OSOZ

Niezależny dziennikarz mieszkający w Berlinie i korespondentem w UE na tematy związane ze zdrowiem publicznym i IT. Jest redaktorem naczelnym magazynów ICT & Health International (Holandia) i OSOZ (Polska), założycielem portalu informacyjnego aboutDigitalHealth.com oraz wpływowym graczem w mediach społecznościowych. Współpracuje z Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS), organizacją non-profit, której celem jest poprawa jakości, bezpieczeństwa i dostępu do opieki zdrowotnej poprzez wykorzystanie technologii informatycznych.


Więcej informacji o prelegentach już niedługo!
Partnerzy:
Napisali o nas:

Kontakt:

marketing@sidly.org

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - SiDLY Sp. z o.o.

Polityka prywatności
Regulamin